هفته هفدهم: لاتزیو 1 – 0 اینتر

0 ۲۶۸

هفته هفدهم: لاتزیو 1 – 0 اینتر

در هفته هفدهم سری آ، لاتزیو شب گذشته موفق شد در استادیو المپیکو با یک گل از سد اینتر عبور کند. تک گل این دیدار را میروسلاو کلوزه در دقیقه 82 به ثمر رساند.
تیم بیانکوچلستی در این مسابقه، بازی را بسیار خوب شروع کرد و در نیمه اول، چندین موقعیت خطرناک روی دروازه حریف ایجاد کرد ولی در بازکردن دروازه حریف ناکام بود. ضمن اینکه داور مسابقه یک پنالتی کاملا واضح بر روی کلوزه را اعلام نکرد.
در نیمه دوم، استراماکونی سرمربی اینتر تغییراتی در تاکتیک تیمش اعمال کرد. ناگاتومو بازیکن ژاپنی این تیم که در نیمه اول کاملاً اسیر استفان رادو شده بود، به سمت چپ این تیم رفت و مشکلاتی را برای عبداله کونکو مدافع راست لاتزیو ایجاد کرد.
اینتر موقعیت های خوبی نیز در این نیمه ایجاد کرد. یک بار شوت گوارین به تیر دروازه برخورد کرد. یک بار دیگر نیز کاسانو شوتی را به سمت دروازه زد که فدریکو مارکتی با عکس العملی عالی مانع باز شدن دروازه شد، ضمن اینکه روی توپ برگشتی نیز ناگاتومو ضربه ای را به سمت دروازه زد که باز هم مارکتی دروازه را نجات داد.
لاتزیو در ادامه مجددا بازی را در اختیار خود گرفت. کلوزه با فرار از تله آفساید، موقعیتی تک به تک بدست آورد ولی نتوانست توپ را خوب کنترل کند و موقعیت از دست رفت. یکی دو دقیقه بعد، باز هم کلوزه از سد مدافعین اینتر عبور کرد ولی در لحظه آخر نتوانست به سمت دروازه ضربه بزند. کلوزه روی همین صحنه با آسیب دیدگی هم مواجه شد.
سرانجام در دقیقه 82، میروسلاو کلوزه موفق به باز کردن دروازه حریف شد. کاپیتان مائوری پاسی در عمق انداخت که میرو کلوزه با عبور از سد مدافعین اینتر، توپ را به قعر دروازه فرستاد.
لاتزیو با این پیروزی 33 امتیازی شد و جایگاه خود در رتبه چهارم را حفظ کرد.
ترکیب لاتزیو: مارکتی – کونکو – بیاوا – سیانی – رادو – لدسما – لولیچ (64 کاندروا) – هرنانس (87 دیاس) – گونزالز – مائوری – کلوزه (85 فلوکاری)
ولادیمیر پتکوویچ سرمربی عقاب ها پس از پایان این دیدار گفت:
“اگر ما همیشه با 100 درصد توانایی خود بازی کنیم، می توانیم هر هفته اینگونه بازی کنیم. من می دانستم که اینتر هافبک های خوبی دارد، به همین خاطر از سیستم ساده 1-1-4-4 استفاده کردم.
من همیشه گفته ام که تیم برای کلوزه بازی میکند درست همانطور که کلوزه با گل زدن برای تیم بازی می کند. او قهرمان بزرگی است و توانایی های خود را در اختیار تیم قرار می دهد. درست است که او موقعیتی عالی را از دست داد، ولی این اتفاقات در فوتبال پیش می آید، همانطور که اینتر هم دو بار توپ را به تیر دروازه زد.
حالا، ما باید یاد بگیریم که از این به بعد در بازیهای خارج از خانه نیز به همین شکل بازی کنیم.”
تیم نخست شهر رم روز چهارشنبه در رقابت های کوپا ایتالیا، به مصاف سیه نا خواه درفت.

Leave A Reply

Your email address will not be published.