صعود به مرحله حذفی لیگ اروپا

0 ۲۹۵

صعود به مرحله حذفی لیگ اروپا

شب گذشته، لاتزیو در ادامه رقابت های لیگ اروپا در استادیو المپیکو مقابل تاتنهام به تساوی بدون گل دست یافت تا صعود خود به مرحله بعد را قطعی کند.
دیدار تیم های لاتزیو و تاتنهام بیش از هر چیز تحت تأثیر بازگشت پل گاسکویین ستاره سابق بیانکوچلستی در دهه 1990 قرار داشت که بعد از 17 سال مجدداً به شهر رم بازگشته بود. گاسکویین به دعوت باشگاه لاتزیو برای تماشای این مسابقه به رم آمده بود.
لاتزیو بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و لیبور کوزاک مهاجم اهل جمهوری چک تیم به تنهایی 4 موقعیت عالی گلزنی را از دست داد.
ترکیب لاتزیو: مارکتی – کاواندا – بیاوا – سیانی – رادو – لدسما – مائوری – گونزالز – هرنانس (69 ادرسون) – لولیچ (79 کاندروا) – فلوکاری (79 زاراته)

جدول گروه:
1. لاتزیو 9 امتیاز
2. تاتنهام 7 امتیاز
3. پاناتینایکوس 5 امتیاز
4. ماریبور 4 امتیاز

ولادیمیر پتکوویچ سرمربی لاتزیو پس از پایان این مسابقه گفت:
” امروز ما نشان دادیم که حتی برابر تیمی مثل تاتنهام نیز می توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم. در بازی بعدی برابر ماریبور ما به دنبال هر سه امتیاز هستیم چرا که می خواهیم صدرنشینی خود در گروه را قطعی کنیم. پیش از اینکه من به ایتالیا بیایم می دانستم که ایتالیایی ها خیلی به این مسابقات اهمیت نمی دهند و آن را مثل کوپا ایتالیا در نظر می گیرند. تا جایی که به مربوط است، ما هر سه جام را مد نظر قرار داده ایم و من از بازیکنانم می خواهم که تمام تلاش خود را به کار گیرند. ”

آندره ویلاس بوآس سرمربی تاتنهام نیز گفت:
” بازی دشواری بود چرا که لاتزیو ما را تحت فشار زیادی قرار داده بود. ما بازی را خوب شروع کردیم ولی در ادامه نیمه اول مشکلات زیادی پیدا کردیم. لاتزیو بازی بسیار خوبی انجام داد. من فکر می کنم که مساوی نتیجه خوبی برای ما بود. ”

اما بازی دیشب فقط به اتفاقات درون زمین مسابقه محدود نبود. شب پیش از بازی، بین 50 تا 100 فرد نقاب دار که به پنجه بوکس، میله های آهنی و چاقو مسلح بودند به رستورانی که محل تجمع هواداران تاتنهام بود حمله کرده و حدود 10 هوادار تاتنهام در این جریان زخمی شدند. بسیاری از منابع سعی کردند که این حوادث را به اولترا های (گروه های متعصب هواداری) لاتزیو نسبت دهند ولی تحقیقات پلیس نتایج جالبی به همراه داشت:
دو نفر از افراد دستگیر شده از اولترا های شناخته شده تیم دوم شهر رم یعنی آ.اس.رم هستند. گفته می شود این درگیری ها انگیزه های سیاسی داشت و ارتباطی به مسابقه فوتبال نداشت.

بر همین اساس باشگاه لاتزیو بیانیه ای را صادر کرد که در زیر آن را می آوریم:

“باشگاه اس.اس.لاتزیو، در ارتباط با اتفاقات هولیگانی که چهارشنبه شب در منطقه کامپو دی فیوری رخ داد و برخی منابع آن را به اولترا هایبیانکوچلستی نسبت داده اند، نکات زیر را به منظور روشن شدن افکار عمومی خاطرنشان می سازد:
1- متجاوزانی که به رستوران حمله کردند همگی کلاه ایمنی موتورسیکلت و ماسک به صورت داشتند تا هویت خود را پنهان نمایند، بنابراین هیچ مدرکی که آنها را به گروه های هواداری لاتزیو نسبت دهد وجود ندارد.
2- هواداران لاتزیو اخیراً نشان داده اند که هرگونه حرکت بزدلانه و خشونت فیزیکی بیهوده مثل آنهایی که چهارشنبه شب اتفاق افتاد را محکوم می کنند.
3- لاتزیو همیشه از هواداران خود خواسته است که که روح ورزشی و جانمردانه را در برابر حریفان و طرفداران آنها نشان داده و شعارهای خود را به شعارهای ورزشی سالم محدود کنند. گواه این ادعا هم رفتار هواداران لاتزیو در داربی هفته گذشته شهر رم است.
4- اتفاقاتی که چهارشنبه شب رخ داد هیچ ارتباطی با فوتبال ندارد و فقط تخلف به شمار می رود، که پلیس و مسئولین دادرسی بایستی به هر وسیله ای با آن برخورد کنند.
5- لاتزیو امیدوار است که افراد مسئول در این حادثه هر چه زودتر شناسایی شوند.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.