آبان ۳۰, ۱۳۹۶

زندگی نامه پائولو دی کانیو

زندگی نامه پائولو دیکانیو

پائولو دی كانيو در ۹ جولای ۱۹۶۸ در منطقه Quarticciolo واقع در رم متولد شد.

او فوتبال حرفه ای خود را در سال ۱۹۸۵ در تيم فوتبال لاتسيو آغاز كرد و تا سال ۱۹۹۰ در اين باشگاه ماند. در اين سال دی كانيو به يوونتوس، يكی ديگر از باشگاه های بزرگ ايتاليا پيوست. او در سال ۱۹۹۳ ابتدا راهی تيم ناپولی و بعد از آن راهی تيم فوتبال آ.ث.ميلان شد.

دی كانيو در سال ۱۹۹۶ به تيم سلتيك اسكاتلند پيوست و موفق شد ۱۵ گل در ۳۷ مسابقه به ثمر برساند. فصل موفق او در گلاسكو، راه را برای پيوستن او به باشگاه شفيلد ونزدی از باشگاه های ليگ برتر انگلستان با مبلغ ۴٫۲ ميليون پاوند هموار كرد. دی كانيو در زمان حضورش در تيم شفيلد بهترين گلزن تيمش در فصل ۹۸-۱۹۹۷ با ۱۴ گل زده بود و به بازيكن مورد علاقه هواداران تبديل شده بود.

او در يكی از مسابقات تيم شفيلد در ورزشگاه Hillsborough مقابل آرسنال، بعد از اخراج از زمين مسابقه Paul Alcock داور مسابقه را به زمين هل داد كه اين مسئله سر و صدای زيادی در انگليس به پا كرد.

در ژانويه ۱۹۹۹، دی كانيو با مبلغ ۱٫۷ ميليون پاوند به تيم وست هام يونايتد پيوست و كمك كرد تا اين تيم به مقام معتبر پنجم در ليگ دست يافته و به رقابت های جام يوفا صعود كند. گل دی كانيو در مقابل ويمبلدون در فصل ۹۹-۱۹۹۸  كه با يك ضربه volley حاصل شد، به عنوان بهترين گل فصل از نگاه BBC شناخته شد و هنوز هم در ميان بهترين گل های تاريخ ليگ برتر جای دارد. دی كانيو همچنين به عنوان بهترين بازيكن فصل از نگاه طرفداران وست هام انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۱، دی كانيو جايزه بازی جوانمردانه سال (FIFA Fair Play Award) را از فيفا دريافت كرد. در ماه دسامبر قبل از آن در بازی مقابل اورتون، در يك حركت جوانمردانه، دی كانيو بعد از اينكه ديد دروازبان اورتون در محوطه جريمه به دليل مصدوميت روی زمين افتاده توپ ارسالی روی دروازه را با دست گرفت و از باز كردن دروازه خودداری نمود. فيفا از اين كار او به عنوان ” يك حركت ويژه ورزشی ” ياد كرد.

او تا سال ۲۰۰۳ به عنوان يك مهره كليدی در وست هام حضور داشت، و وقتی كه وست هام در انتهای جدول دست و پا می زد، او با گلن رودر مربی تيم دچار مشكل شده و از تركيب تيم كنار گذاشته شده بود. اما در انتهای فصل (پس از ابتلای رودر به تومور مغزی و جانشينی او با ترور بروكينگ) به تيم بازگشت و در بازی يكی مانده با آخر فصل گل پيروزی را در برابر چلسی به ثمر رساند تا وست هام همچنان به بقا در ليگ اميوار بماند، اگرچه اين گل بی ثمر ماند چرا كه وست هام در پايان به دسته پايين تر سقوط كرد.

دی كانيو برای فصل ۰۴-۲۰۰۳ به عنوان بازيكن آزاد با باشگاه چارلتون اتلتيك قرارداد بست و كمك كرد تا اين تيم بهترين جايگاهش در ليگ پس  از دهه ۱۹۵۰ را بدست آورد.

با اين كه دی كانيو قراردادش با باشگاه چارلتون را تمديد كرده بود، اما او از دستمزد كلانش صرف نظر كرد تا در آگوست ۲۰۰۴ به خانه اولش يعنی لاتسيو كه از لحاظ اقتصادی با مشكل مواجه شده بود بازگردد. طرفداران لاتسيو بسيار خوشحال بودند كه پس از جدايی الساندرو نستا در سال ۲۰۰۲، مجددا يك لاتسيويی متعصب را در تيم می ديدند.

دی كانيو موفق شد در ۶ ژانويه ۲۰۰۵، گل نخست لاتسيو را در پيروزی ۳-۱ در دربی رم به ثمر برساند.

در برخی از بازی های لاتسيو، دی كانيو به طرفداران تيم سلام نظامی كرد كه اين حركت او نماد فاشيسم به شمار می رفت. جنجال هايی كه به خاطر حضوردی كانيو پيرامون تيم ايجاد شده بود، باعث شد تا كلودبو لوتيتو رئيس و بزرگترين سهامدار باشگاه در تابستان ۲۰۰۶ از تمديد قرارداد وی خودداری كند.

پس از آن دی كانيو به تيم Cisco Roma از سری C2 مسابقات فوتبال باشگاه های ايتاليا پيوست. در نخستين سال حضور دی كانيو در تيم چيسكو، اين تيم در راه يابی به رقابت های پلی آف ناكام ماند. اما دی كانيو موافقت كرد كه يك سال ديگر در اين بماند، و به اين تيم كمك كرد كه به رقابت های سری C2 راه يابد.

در ۱۰ مارس ۲۰۰۸، دی كانيو پيش از پايان فصل و به دليل مشكلات جسمانی اعلام بازنشستگی كرد و در كلاس های مربيگری شركت كرد.

 

 

افتخارات

 

۱۹۹۳ – قهرمان جام يوفا با يوونتوس

 

۱۹۹۶ – قهرمان سری A با آ.ث.ميلان

 

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
دسته اسطوره ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • مائورسیو در لاتزیو
  • مائوریسیو دو سانتوس مدافع برزیلی تیم اسپورتینگ با قرارداد سه سال به مبلغ ۲٫۶۵ میلیون یورو به تیم لاتزیو پیوست . وی هم اکنون میتواند برای تیم لاتزیو بازی کند . زیرا تنها در تیم اسپورتینگ بازی کرده و تیم لاتزیو امسال در رقابت های اروپایی شرکت نمیکند . وی در خصوص پیوستنش به تیم […]

  • راول مورسیون در لاتزیو
  • راول مورسیون بازیکن تیم وستهام یونایتد با قراداد سه ساله به تیم لاتزیو پیوست . اما بدلیل اینکه امسال در تو تیم رنجرز و کاردیف بازی کرده است نمیتواند نیم فصل به تیم لاتزیو ملحق شود . گفتنی است که وی از ابتدای فصل جدید سری آ قادر به همراهی تیم لاتزیو خواهد بود. کوتاه […]

  • میلان ۰-۱ لاتزیو صعود به دور بعد
  • میلان که چند روز قبل در سری A با نتیجه ۳-۱ مغلوب لاتزیو شده بود، امشب هم در خانه با یک گل شکست خورد تا شرایط برای پیپو اینزاگی دشوارتر شود. میلانی ها که بعد از شکست ابتدای هفته، با انتقادهای زیادی روبرو شدند، دیدار شب گذشته را هجومی آغاز ‏کردند اما اشتباه آباته در […]

برچسب‌ها, , , , ,