آبان ۳۰, ۱۳۹۶

لاتزیو ، مهم ترین تیم المپیکی جهان

لاتزیو ، مهم ترین تیم المپیکی جهان
تيم هايي كه نشانه‌هاي المپيكي دارند/ لاتزيو مهمترين تيم المپيکي جهان

۱-لاتزيو ايتاليا كه رنگ آبي آسماني و سفيد آن از بازيهاي باستاني المپيك در يونان گرفته شد و علامت هاي لوگو بيانكوچلستي ها مرتبط با پرچم كشور يونان است.
رنگ ها، نشان ها و لقب ها رنگ هاي سفيد آبي آسماني لاتسيو از نشان ملي يونان الهام گرفته شده است، ناشي از اين حقيقت كه لاتسيو يك باشگاه ورزشي مخلوط است كه در به رسميت شناختن بازي هاي المپيك باستاني و اينكه سنت ورزش كردن در اروپا به يونان پيوند يافته است، ايجاد شده است.
همچنين لوئيجي بيگارلي موسس اين باشگاه در ۹ ژانويه ۱۹۰۰ به اين دليل در لوگوي فيروزه اي پوشان رمي به اين دليل از عقاب استفاده كرده كه به زئوس (خداي آسمان و رعد و برق در اساطير يونان) اشاره مي كند.
همچنين؛ نام باشگاه لاتزيو در ابتدا تا سال ۱۹۰۲ دو و ميداني كاران بود و از سال ۱۹۰۲ بازيكنان حرفه اي فوتبال را به خدمت گرفت.
۲- المپياكوس يونان نيز ريشه اي تاريخي از ورزشهاي المپيكي دارد كه در تاريخ ۱۰ مارس ۱۹۲۵ تاسيس شده است.
۳- المپيك مارسي كه به مانند لاتزيو از رنگ آبي بهره مي برد، در سال ۱۸۹۹ تاسيس شده است.
۴- المپيك ليون نيز در تاريخ ۱۸۹۹ تاسيس شده است.
۵- در لوگوي باشگاه فرهنگي_ ورزشي استقلال تهران نيز از حلقه هاي المپيكي و ورزش هاي مختلف بكار برده شد و از ابتدا در ۶۶ سال پيش به جز فوتبال از رشته هاي ديگر بهره مي بردند.
لازم به ذكر است كه ابتدا نام استقلال دوچرخه سواران بود.

No votes yet.
Please wait...
دسته آمار و ارقام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • مائورسیو در لاتزیو
  • مائوریسیو دو سانتوس مدافع برزیلی تیم اسپورتینگ با قرارداد سه سال به مبلغ ۲٫۶۵ میلیون یورو به تیم لاتزیو پیوست . وی هم اکنون میتواند برای تیم لاتزیو بازی کند . زیرا تنها در تیم اسپورتینگ بازی کرده و تیم لاتزیو امسال در رقابت های اروپایی شرکت نمیکند . وی در خصوص پیوستنش به تیم […]

  • راول مورسیون در لاتزیو
  • راول مورسیون بازیکن تیم وستهام یونایتد با قراداد سه ساله به تیم لاتزیو پیوست . اما بدلیل اینکه امسال در تو تیم رنجرز و کاردیف بازی کرده است نمیتواند نیم فصل به تیم لاتزیو ملحق شود . گفتنی است که وی از ابتدای فصل جدید سری آ قادر به همراهی تیم لاتزیو خواهد بود. کوتاه […]

  • میلان ۰-۱ لاتزیو صعود به دور بعد
  • میلان که چند روز قبل در سری A با نتیجه ۳-۱ مغلوب لاتزیو شده بود، امشب هم در خانه با یک گل شکست خورد تا شرایط برای پیپو اینزاگی دشوارتر شود. میلانی ها که بعد از شکست ابتدای هفته، با انتقادهای زیادی روبرو شدند، دیدار شب گذشته را هجومی آغاز ‏کردند اما اشتباه آباته در […]

برچسب‌ها,