توطئه جدید علیه لاتزیو

0 ۲۸۶

 توطئه جدید علیه لاتزیو

پلیس ایتالیا روز گذشته استفانو مائوری را به اتهام دست داشتن در تبانی بازداشت کرد.
در ماه­های اخیر اتهامات فراوانی به باشگاه لاتزیو در مورد دو مسابقه پایانی فصل 11/2010 برابر جنوا و لچه وارد شده است. هر دو مسابقه با پیروزی 4-2 تیم عقاب ها به پایان رسید در حالیکه نتیجه در بین دو نیمه مساوی بود. گفته می شود در دیدار مقابل جنوا، جوزپه اسکولی بازیکن وقت لاتزیو در بین دو نیمه به رختکن جنوا رفته و به همراه دومنیکو کریسچیتو بازیکن جنوا با یک فرد بوسنیایی که در شرط بندی های فوتبال فعال است دیدار کردند. عمر میلانتو کاپیتان وقت جنوا نیز در همین رابطه بازداشت شده است. روز گذشته بلافاصله کریسچیتو از فهرست تیم ملی ایتالیا برای رقابت های یورو 2012 کنار گذاشته شد. بازیکنان و تیم های دیگری نیز در این رابطه تحت پیگرد قرار دارند و حتی خانه آنتونیو کونته سرمربی سابق سیه نا و کنونی یوونتوس توسط نیروهای پلیس تفتیش شده است.
به غیر از مائوری، 18 بازیکن دیگر فوتبال ایتالیا نیز در مظان اتهام قرار دارند.
در ماه های اخیر نام کریستین بروکی هافبک لاتزیو هم در رسانه ها منتشر می شد اما در خبرهای دیروز هیچ اسمی از او برده نشده است.
روزنامهLa Repubblica گزارش داده است که در ماه می 2011 در رستورانی در شهر جنوا، ملاقاتی بین جوزپه اسکولی و دومنیکو کریسچیتو، دو تن از اعضای گروه های متعصب طرفداری جنوا و یک مجرم شناخته شده بوسنیایی انجام شده بود که عکس آن توسط پلیس گرفته شده است.
به جز دو مسابقه لاتزیو با تیم های جنوا و لچه، 20 مسابقه دیگر سری آ نیز از نظر پلیس ایتالیا مشکوک است. نکته قابل توجه این است که مسابقه تیم ­های جنوا – آ.اس.رم در تاریخ 26/2/2011 ، فیورنتینا – آ.اس.رم در تاریخ 20/3/2011 و کاتانیا – آ.اس.رم در تاریخ 15/5/2011 نیز جزء مسابقات مشکوک است ولی گفته می شود هنوز هیچ مدرک رسمی در مورد تبانی در آن سه مسابقه بدست نیامده است. بازی تیم های جنوا و آ.اس.رم با نتیجه 3-0 به نفع آ.اس.رم در حال پیگیری بود که در پایان جنوا آن دیدار را 4-3 پیروز شد.
در صورتی که این اتهامات علیه تیم فوتبال نخست پایتخت ایتالیا به اثبات برسد، لاتزیو احتمالا از حضور در رقابت های فصل آتی لیگ اروپا محروم می شود و فصل جدید سری آ را نیز با امتیازات منفی آغاز خواهد کرد.
جدا از اینکه این اتهامات چه نتیجه ای خواهد داشت و اینکه آیا مائوری مجرم شناخته خواهد شد یا خیر، باید بگوییم که انتشار این خبر در سطح جهان با عنوان “دستگیری کاپیتان لاتزیو” تاثیر بسیار بدی در سیمای باشگاه لاتزیو خواهد داشت.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.