بازیکنان لاتزیو بیشترین حامیان قربانی ها در زلزله های ایران

بازیکنان لاتزیو بیشترین حامیان قربانی ها در زلزله های ایران

در فوتبال امروزه، اخلاق مهمترين شاخصه يك فوتباليست بوده و نمادهاي پهلوان كه در كشورمان مانند كمك به افراد محروم و زلزله زده در برخي فوتباليست هاي مشهور خارجي در كمك به زلزله زدگان كشورمان ديده شده كه به آن مي پردازيم.

۱-يورگن كلينزمن مهاجم ۳ گله ژرمن ها در جام جهاني ۱۹۹۰، در جريان اين بازيها بعد از زلزله رودبار و منجيل با مردم مصيبت زده اين شهرها، ابراي همدردي كرد وجزء فوتباليست هاي حرفه اي بود كه براي كمك به مردم اين منطقه، گام برداشت.

۲- در سال ۲۰۰۲، فرانچسكو كولونزه مدافع محبوب لاتزيو به ايران آمد تا به زلزله زدگان قزوين و ايلام كمك كند و همچنين حامل پيغامي از طرف الساندرو نستا، اسطوره فوتبال ايتاليا براي زلزله زدگان بود.

۳- سران باشگاه اشتوتگارت از تيم استقلال دعوت به عمل آوردند تا با يك بازي دوستانه، درآمدهاي حاصل از بليط فروش اين بازي دوستانه را صرف كمك به زلزله زدگان كنند.

۴- ميروسلاو كلوزه مهاجم كنوني لاتزيو و بازيكن ۵ گله جام جهاني ۲۰۰۲ كه در آن زمان در باشگاه وردربرمن عضويت داشت، كمك هاي نقدي خود را براي زلزله زدگان بم، ارسال كرد.

۵- رائول گونزالس به همراه سران رئال مادريد، همدردي خود را با زلزله زدگان بمي ابراز كردند.

۶- ماسيمو موراتي رئيس باشگاه اينترميلان، كمك هايي را براي زلزله زدگان بمي ارسال و قول تاسيس مدرسه فوتبال نراتزوري در اين شهر را داد.

۷- باشگاه اوساسونا همدردي خود را با زلزله زدگان آذربايجان شرقي در اهر، هريس و ورزقان ابراز كرد.

شايد اگر اکنون نيز به مانند ساليان گذشته از لژيونرهاي زيادي بهره ميبرديم همدردي ستاره هاي خارجي بيشتر ميشد

No votes yet.
Please wait...

Categories: تاریخچه باشگاه

Tags: ,

Leave A Reply

Your email address will not be published.